TeArt Művészeti és Spirituális Központ története

 

A TeArt Művészeti és Spiritualitási Központ 2014. szeptember 14.-én alakult Nemec Mariann vezetésével. A Művészeti és Spirituális Központnak a Fehér Holló Teaház ad otthont.

A Központ céljai között szerepelt, hogy a feltörekvő tehetségeknek segítsen megtalálni a helyes utat adottságaik kibontakozásában, és minél több lehetőséget biztosítson számukra. Minden művészeti ágban tevékenykedő művészt szeretettel várunk!

 

Ez az „ébresztő felhívás” már több alkotóhoz eljutott, akiknek a TeArt csapat által nyújtott segítségnek köszönhetően számos lehetőséggel gazdagodhattak.

 

Akadtak olyan énekesek és zenészek akik saját koncerten csillogtathatták meg a tehetségüket, festők kaptak alkalmat műveik bemutatására, írók felolvasó esteken ismertethették meg alkotásaik varázslatos világát a nagyközönséggel. „Egyre többen csatlakoznak hozzánk. A lényeg és amiben más mint a többi hely, hogy nagy részük véletlenül sétál be egy teára aztán kiderül, hogy művész.” – mondta Klajkó Szandra énekesnő, aki művészeti vezetőként tevékenykedik a központban.

Exclusive interjú Nemec Mariannal, a Művészeti és Spirituális Központ vezetőjével és megálmodójával!

 

Pontosan egy évvel ezelőtt jött az a gondolatod, hogy létrehozod a TeArt Művészeti és Spirituális Központot. Mesélnél egy kicsit arról, hogy és miként kezdted el ezt az egészet?
Egy szép reggelen felébredtem, felültem az ágyamon, s eldöntöttem, hogy lesz egy Művészeti Központ, ahol az emberek megmutathatják, kik is valójában, mi is rejlik Bennük. Elmondtam a barátaimnak, hogy nemsokára nyitok egy Művészeti Központot. Az ötlet megvalósításához nem volt pénzem, helyem, s kapcsolat rendszerem sem. De olyan elemi erő volt ez a késztetés, hogy elkezdtem haladni, s mesélni erről Mindenkinek. Olyan volt, mint egy ébredés egy hosszú alvás után. Ettől a pillanattól kezdve úgy éreztem, mintha egy Isteni jelekkel kikövezett úton mennék.

 

Volt, hogy valamilyen negatív hatás következményeképp megtorpantál?
Minden az ellen szólt, hogy elkezdjem, de olyan erős volt a belső motiváció, hogy esélyem nem volt mást tenni, mint haladni előre. Egy hónapon belül megkaptam a támogatást rá anyagilag is és a helyet is egy csodálatos Teaházban.

 

Mindemellett, hogy te vezeted a TeArt Művészeti és Spirituális Központot, miként veszed ki a részed a Művészek támogatásában?
Egyszerre új emberek vettek körül, mind művészek voltak, hasonló gondolatokkal, ahogy a művészek csomagolják a kultúrát a jövő nemzedékének, s magától értetődő kötelességünk adni, amit kaptunk, tehetséget, gondolatokat, érzéseket, s ezzel másokat felemelni, motiválni, s az embereknek lehozni a fizikai dolgok szépség és másság oldalát. Mindeközben toleranciát és elfogadást tanítani, kitartást és szeretetet adni. Ma már barátaimnak mondhatom a társaimat, akikkel együtt dolgozom nap, mint nap, mert mindegyikkel első pillantásra tudtuk, összetartozunk. A környezetemben lévő művészeknek elkezdtem teret adni, kiállításokat, irodalmi bemutatókat, mini élő koncerteket szervezni. 

 

Talán nem is olyan rég zajlott le az Egy hídon szállunkelnevezésű rendezvény, amelyre a Pop-Hopp Extra csapata is kilátogatott. Én személy szerint nagyon meglepődtem azon, hogy sikerült egy olyan összefogást megszervezni, ahol eltűntek a fogyatékkal élő és az ép társadalom közti különbségek. Ti, hogy éltétek meg ezt az első igazi nagy rendezvényeteket?
Számunkra is megdöbbentő volt, hogy bár jobban oda kellett figyelni a szervezésre, s ezzel együtt a fizikai előkészületekre is, az előadások katartikus élményt nyújtottak a közönség számára. Bárki nevében mondhatom, hogy akik ezen a rendezvényen részt vettek, hogy senkinek nem az jutott eszébe, hogy a kerekesszékben ülő énekes mozgásában korlátozott, hanem az, hogy milyen csodálatos hangja van. Vagy hallássérült jeltánccsoport, Napsugár Anna vezetésével, micsoda pozitívan, s lelkesen adták elő saját produkciójukat, mi egyben magával is ragadta a közönséget. A Bálnába is meghívást kaptunk az „Új Nemzeti Szalon” jóvoltából, akinek elnöke, Lapu Mihály is jelen volt a rendezvényen. A produkciót látva, olyan lelkes lett, hogy a következő fellépést is biztosította, leszervezte számunkra.

Kik azok a művészek akiknek támogatás nyújtott már a TeArt Művészeti és Spirituális Központ?
A kiállítóink között szerepelt Módos Gábor fotóművész, Csorba Simon festőművész, de nálunk tartotta közönségtalálkozóját, az Operett Színház Rómeó-ja, Veréb Tamás is. Lénárd József költő barátunk is szívesen tesz látogatást nálunk és Vagyócki Katalin festőművésznő nyitotta meg Hettinger Ágnes barátnője első kiállítását, amit azóta több másik is követett. Több mint 100 művész fordult meg a „TeArt Művészeti Központ”-ban, s a kezdetben kialakult barátságot a mai napig is ápoljuk, közvetlen kapcsolatban vagyunk. Továbbá egy év alatt több mint 9 kiállítás, 10 zenei előadás, 6 könyvbemutató, több verses felolvasó délután, bábos képzés, művészeti gyermekprogramok, elő rádióközvetítés, közönségtalálkozók, és két „Egy Hídon Szállunk” nagy rendezvény, ahol az ép, s a fogyatékkal élő művészek együtt léptek fel.

 

A TeArt első születésnapja alkalmából egy hatalmas jubileumi ünnepséggel készültök. Milyen programokkal várjátok a látogatókat?
Több művésztől is várjuk a kiállítandó anyagaikat, s a fellépők között lesz ének, tánc, s prózai bemutatkozás is. A jelenlegi legnépszerűbb csapatmunkának számít, hogy Klajkó Szandra és Veréb Tamás énekesek közös előadása mellé Napsugár Anna és jeltáncos csapata is fog csatlakozni, akik az elhangzott produkciót végig fogják jelelni. Továbbá meglepetésként felolvasásra kerül egy spirituális témát felölelő, jelenleg még készülő állapotban lévő könyv egy apró részlete is, mely a „látó emberek” belső világába nyújt betekintést.

 

Forrás: https://pop-hopp-extra.webnode.hu/products/ebreszto-felhivas-a-benne-rejlo-muvesznek-exclusive-interju-nemec-mariannal/